identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Skuteczna komunikacja wizualna...Skuteczna komunikacja wizualna a identyfikacja wizualna w firmie

Zastanówmy się czy identyfikacja wizualna w ogóle jest potrzebna naszej firmie. Czasami okazuje się że jeszcze przed założeniem firmy naszymi usługami interesuje się bardzo wiele osób i inwestowanie w reklamówce specjalne narzędzia nie jest koniecznością. A może w ogóle nas nie przekonuje i uważamy, że jest całkowicie zbędne. Zanim cokolwiek zadecydujemy warto się temu przyjrzeć.

Identyfikacja wizualna pomocą komunikacji z klientami

Nowoczesne prowadzenie firmy nie zawsze jest łatwe. Klient nie tylko oczekuje dobrze przygotowanego sklepu internetowego, ale również interakcji z naszej strony. Jeśli codziennie otrzymujemy kilkanaście zapytań, wiadomości oraz innych komunikatów, warto zastanowić się nad tym czy nasza komunikacja wizualna nie będzie sprawdzać się na portalu społecznościowym. Założenie konta na Facebooku trwa tylko kilka minut i na pewno nie sprawi nam problemu. warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że odpowiednie prowadzenie profilu na ogromny wpływ na naszą firmę. Zwróćmy również uwagę na to, że oficjalne prowadzenie konta nie zawsze się sprawdza. traktowanie klienta jak znajomego przynosi zdecydowanie większe korzyści - zwracamy się zatem na “ty”. Jak widzimy identyfikację wizualna ma bardzo wiele twarzy.

Komunikacja graficzna - jak to zrobić

Na koniec powiem o tym jak zachęcić klienta do zakupów kilkoma grafikami. Jak wiadomo klient na samym początku zwraca uwagę na obraz. Dlatego warto zadbać o to aby zdjęcia i grafiki było jakościowe i przede wszystkim nasze własne. Komunikacja wizualna jest bardzo ważnym elementem prowadzenia firmy, ale łatwo się na tym poślizgnąć. Dlaczego? Bardzo wiele popularnych film korzysta z nielegalnych obrazków do których nie ma praw autorskich. Identyfikacja wizualna która działa poprawnie powinna wykorzystywać dzieła do których mamy prawa, bądź autorem tych praw wyraził zgodę na ich wykorzystanie. W taki sposób możemy tworzyć zachęcający obrazki, informować o aktualnych promocjach, przypominać o nowościach oraz opowiadać o tym co dzieje się w naszej firmie.


IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, projekt logo), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna